Tragiczny incydent na budowie w Szczawnicy – kierowca przygnieciony przez przewrócony pojazd

Zdarzenie o charakterze tragicznym miało miejsce w Szczawnicy. Konkretnie doszło do niego w czwartek, 16 maja, tuż przed godziną 14. Na terenie budowy pojazd uległ przewróceniu, przygniatając swojego kierującego. Alarm o zaistniałej sytuacji został natychmiast podniesiony przez służby ratunkowe.

Do miejsca zdarzenia bezzwłocznie skierowane zostały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej działającej na terenie Szczawnicy. Wsparcie nadeszło również od Państwowej Straży Pożarnej, która wysłała swoje zastępy z Nowego Targu. Przybycie wszystkich tych sił miało kluczowe znaczenie dla dalszego przebiegu sytuacji.

Po przybyciu na miejsce wypadku, zespół medyczny przystąpił do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy. Po wstępnej ocenie stanu zdrowia, podjęto decyzję o przetransportowaniu go do szpitala drogą powietrzną. W tym celu wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które prędko pojawiło się na miejscu i zabrało rannego.

Dodatkowo, na teren budowy dotarł patrol Policji. Zostali oni wezwani w celu ustalenia wszelkich okoliczności prowadzących do zaistniałego wypadku. To ich zadaniem będzie zbadanie i opisanie szczegółów incydentu.