Przemyt papierosów i narkotyków udaremniony przez Służbę Celno-Skarbową w Krościenku

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Krościenku z Służby Celno-Skarbowej skutecznie zapobiegli próbie przemytu papierosów i marihuany. W roli nieocenionej pomocy podczas wykrywania towarów pochodzących z nielegalnych źródeł wystąpił owczarek niemiecki o imieniu Beti.

Pracownicy Służby Celno-Skarbowej natknęli się na ukryte towary podczas przeprowadzania kontroli samochodu dostawczego, który właśnie przekraczał granicę Polski.

Podkomisarz Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, przekazała, że funkcjonariusze odkryli schowek w kabinie kierowcy, w którym ukryto ponad 4400 sztuk papierosów. Oprócz tego, w etui na okulary znaleźli 3,5 grama marihuany. W wykryciu tych przedmiotów nieocenioną rolę odegrał owczarek niemiecki Beti.

Za kierownicą pojazdu siedział 36-letni obywatel Ukrainy. Za przemyt papierosów został on ukarany mandatem karnym w wysokości 4500 złotych.

Za przemyt narkotyków 36-latek będzie odpowiedzialny w ramach postępowania prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku. Mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze i wpłacił 2000 złotych jako zaliczkę na grzywnę.