Wielkie zmiany w Szczawnicy. Remont ulicy Zdrojowej i fontanny na placu Dietla na ukończeniu!

Rewitalizacja Szczawnicy idzie pełną parą. Włodarze miasta mają nadzieję, że dzięki wielu nowym inwestycjom, do miasteczka przyjedzie jeszcze więcej spragnionych spokojnego relaksu turystów. Oto, co zmienia się w Szczawnicy!

Jeżeli jest do dyspozycji ponad 5 milionów złotych, to planowane prace muszą mieć odpowiedni rozmach. Na pierwszy rzut poszła przebudowa schodów do kościoła parafialnego, tak licznie odwiedzanego przez turystów w sezonie i poza nim. Korzystają z nich również mieszkańcy. Ważną inwestycją jest również przebudowa ulicy Jana Wiktora tak, aby po chodnikach mogły poruszać się również osoby z niepełnosprawnościami.

Kolejnym ważnym punktem prac jest całkowitą rewitalizacją ulicy Zdrojowej razem z przylegającym do niej chodnikiem. To jedna z największych wizytówek miasta, która nie do końca spełnia obecne standardy.

Szczawnica inwestuje również w infrastrukturę, budując na miejscu istniejącego parkingu, przystanek dla taksówek i autobusów. W budowie będzie również publiczna toaleta, a także fontanna na placu Dietla. Ta ostatnia, choć remontowana dwanaście lat temu, musi przejść kolejne prace. Wykonawca, który zajmował się nią wcześniej, użył niewłaściwych materiałów.

Na nowy wizerunek Szczawnicy będzie trzeba poczekać aż do 2024 roku, jednak już teraz widać ogromne zmiany.