Wakacje 2023 – jakie atrakcje przygotowała dla turystów Szczawnica?

Chociaż do wakacji pozostało sporo czasu, warto wcześniej zastanowić się nad kierunkiem urlopowego wyjazdu. Szczawnica to świetny wybór zarówno dla małych jak i dla dużych!

Jednym z najczęściej wymienianych i powoli już niedocenianych atrakcji Szczawnicy, jest spływ Dunajcem. Co ważne, atrakcja ta jest dostępna od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. I o każdej porze roku zachwyca inaczej. Będąc już na spływie, koniecznie zajrzyj do zamku Czorsztyn znajdującym się na terenie Pienińskiego Parku Narodowego.

Szczawnica to również wymarzone miejsce na liczne trasy rowerowe oraz piesze. I to o różnym stopniu trudności, tak aby każdy, od małego aż po seniora, znalazł coś fajnego dla siebie.

Jeżeli lubisz się wspinać, koniecznie wejdź na Sokolice, Trzy Korony oraz Bryjarkę. Z tej ostatniej rozpościera się szczególnie piękny widok na całą okolicę. Wędrując dalej, zobaczysz wodospad Zaskalnik. A jeżeli masz ochotę na więcej, możesz podejść do wąwozu Homole. W naturalny sposób wytworzył się tam unikalny mikroklimat, z potokami oraz ścianami wapiennych drzew.

Będąc w Szczawnicy, szczególnie w okresie letnim, koniecznie musisz zobaczyć również Palenicę. Na tę górę wiedzie sporo szlaków o różnym stopniu trudności, ale i wyciąg krzesełkowy. W dół można zjechać zjeżdżalnią grawitacyjną gwarantującą niezapomniane wspomnienia.