Śledztwo w sprawie sklepu zoologicznego na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu

Nie tak dawno, policja z Nowego Sącza przeprowadziła działania w sklepie zoologicznym na ulicy Lwowskiej. Te czynności były wykonane na podstawie zgody, którą wydała prokuratura z tego samego miasta. Na chwilę obecną wiemy jedynie, że toczą się postępowania związane z artykułem 35 Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Komisarz Justyna Basiaga, która jest Oficerem Prasowym Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, potwierdziła te informacje dla naszej redakcji. Powiedziała nam, że działania policji miały miejsce na początku obecnego tygodnia.

– Nasze działania są powiązane z raportem przedstawiciela Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu prowadzone jest postępowanie związane z artykułem 35 Ustawy o Ochronie Zwierząt. Policjanci z Nowego Sącza na podstawie decyzji Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu wykonali czynności związane z tym postępowaniem 11 grudnia – mówi komisarz Justyna Basiaga. Obecnie nie możemy udostępnić więcej informacji, aby nie zaszkodzić prowadzonym postępowaniom. Będziemy wracać do tematu w najbliższym czasie.