Sezon turystyczny w Szczawnicy w pełni. Turysto, jednak tych zasad musisz przestrzegać!

W pewne osłupienie wprawiła odpoczywających na feriach w Szczawnicy nieznana turystka. Mimo padającego śniegu i ujemnych temperatur, wybrała się na spacer w krótkiej spódniczce i cienkich rajstopach. To skrajna nieodpowiedzialność!

Najważniejsza zasada jest taka, aby zawsze dostosować ubiór do panujących warunków atmosferycznych. Tym samym wychodząc nawet na spacer po Szczawnicy w zimie, koniecznie ubierz się ciepło i komfortowo. Krótkie spódniczki zostaw na letnie miesiące. Aby było ciepło, wybieraj naturalne materiały, które dają naturalne poczucie komfortu nawet w ujemnych temperaturach.

Przed wyjściem na szlak, koniecznie sprawdź prognozę pogody i zaniechaj wyjścia, jeżeli będzie ona niesprzyjająca. Na górski szlak zabierz ze sobą nie tylko ciepły prowiant, ale i mapę oraz naładowany telefon. Wpisz sobie również do książki adresowej numer górskiego ochotniczego pogotowia ratunkowego. Może się przydać. Przed wyjściem poinformuj również kogoś o trasie swojego marszu, zamelduj również o szczęśliwym powrocie.