Przestroga: Przesyłka za pobraniem może okazać się oszustwem!

Jedna z ostatnich form oszustwa, która zdaje się zyskiwać na popularności, to manipulacje z przesyłkami za pobraniem. Oszuści wykorzystują niewiedzę i nieuwagę odbiorców, doprowadzając do sytuacji, w której osoba płaci za towar, którego nie zamówiła. Przykładem takiej sytuacji jest niedawne doświadczenie mieszkańca Piwnicznej-Zdroju.

Ten 43-letni mężczyzna stracił 250 złotych, gdy jeden z członków jego rodziny odebrał w jego imieniu przesyłkę za pobraniem, dostarczoną przez firmę kurierską. Kiedy wrócił do domu i odkrył co się stało – był zaskoczony, ponieważ nie zamawiał żadnej paczki. Paczka, którą otrzymał, zawierała buty o niewielkiej wartości.

Szybko zawiadomił policję o tym incydencie. Dzięki prężnej pracy piwniczańskich funkcjonariuszy, udało się powstrzymać kurierską firmę od przekazania pieniędzy nadawcy przesyłki. Pieniądze te mają być niedługo zwrócone poszkodowanemu mężczyźnie.

W związku z tym incydentem, policja apeluje do wszystkich o zwiększoną ostrożność. Szczególnie narażeni na tego typu oszustwa są ci, którzy regularnie robią zakupy przez internet i ich rodziny są przyzwyczajone do regularnych dostaw przesyłek. Również pracownicy firm, którzy codziennie przyjmują wiele przesyłek, mogą być szczególnie podatni na tego typu manipulacje. Oszuści często ustalają niewysokie kwoty za pobraniem, aby zmniejszyć czujność odbiorcy.