Promenada nad Grajcarkiem w Szczawnicy – dlaczego warto zobaczyć?

Szczawnicka promenada zlokalizowana tuż przy potoku Grajcarek, jest jedyną w swoim rodzaju ciekawą atrakcją turystyczną. Jest to najdłuższa promenada w Polsce, ciągnąca się wzdłuż potoku przez około 1800 metrów. Należy ona do najbardziej malowniczych tego typu zakątków w naszym kraju. Ponadto jej atutem jest przemyślane zagospodarowanie no i oczywiście piękne ozdoby.

Budowa tego nowoczesnego deptaka została zakończona w 2011 roku. Wtedy też została ona w pełni dokończona i przyozdobiona w najmniejsze detale do których możemy zaliczyć liczne ławeczki, klimatyczne mostki łączące dwa brzegi potoku, tarasy widokowe, oraz wszelakie dekoracje z kwiatów i ciekawe oświetlenie, które robi furorę przede wszystkim po zmroku.

Cała długość trasy tej szczawnickiej promenady rozpoczyna się koło stacji kolejki liniowej znajdującej się w Palenicy, rozciągając się, aż do starego parkingu w Pieninach, oczywiście wszystko ma miejsce wzdłuż Grajcarka. Przy parkingu w Pieninach deptak zakańcza się tuż zaraz obok szlaku pieszo-rowerowego na Słowacje, który mieści się nieopodal Dunajca.

Dlaczego warto wybrać się na Promenadę nad Grajcarkiem?

Spacer tą jakże piękną promenadą zlokalizowaną nad Grajcarkiem, to nie tylko świetny pomysł na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, ale również jest to skorzystanie z cennych właściwości, które występują w tym jakże leczniczym mikroklimacie znajdującym się tuż niedaleko Pienin. Promenada jest bardzo popularnym dla przybywających turystów miejscem do spacerów, dlatego też jeśli kiedyś będzie się w okolicy warto przyjechać i przejść się chociaż na chwilę pospacerować i tym samym podziwiać zabierające dech w piersiach widoki.

Może być zarówno traktowana jak właśnie krótsze spacery, lub jako punkt rozpoczęcia wycieczki w Pieniny, które są nieopodal.