Ośrodek solankowy w Podegrodziu przechodzi remont zimowy

Z dniem dzisiejszym, tężnia solankowa w Podegrodziu, pierwsza tego typu w gminie, zostanie tymczasowo zamknięta. Jest to efekt rutynowych prac technicznych, które są niezbędne z powodu nadejścia okresu zimowego.

Całkowity koszt realizacji tego unikalnego obiektu wyniósł 367 032 zł. Z tej sumy 146 333 zł pochodziło z funduszy wojewódzkich, które zostały przeznaczone na dofinansowanie projektu. Tężnia solankowa została oddana do użytku pod koniec listopada poprzedniego roku. Idealna lokalizacja obiektu, tuż obok skate parku i za dawną szkołą rolniczą, sprawia, że jest on łatwo dostępny dla mieszkańców. Po modernizacji budynku dawnej szkoły, mieści się tam teraz miejscowy Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Centrum Seniora.

W ramach projektu tężni powstała także ścieżka spacerowa z ławkami dla przechodniów. Wyposażono ją dodatkowo w kosze na śmieci oraz parkowe lampy. Dla osób o ograniczonej mobilności zapewniono wygodny podjazd. W planach rozwoju obiektu przewidziano również budowę placu zabaw dla dzieci oraz muszli koncertowej w bezpośrednim sąsiedztwie tężni solankowej.