Nocne zmagania z ogniem w Jaworkach koło Szczawnicy

Pożoga wybuchła w małym miejscowości Jaworki niedaleko Szczawnicy, tuż po godzinie 4:00 nad ranem. Budynek mieszkalny, który był połączony z innymi budynkami, został całkowicie ogarnięty płomieniami. Na moment przybycia strażaków, ogień już buchał się z górnych kondygnacji konstrukcji.

Jak przytacza Piotr Cepuch, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Targu, pożar wybuchł w budynku murowanym o drewnianych elementach wykończenia, zawierającym cztery apartamenty. Płomienie nieokiełznanie rozchodziły się na pierwszym piętrze oraz poddaszu, a także objęły swoim zasięgiem elewację budynku.

Mimo intensywności pożaru, nikt nie doznał obrażeń. Trzy osoby z sąsiedniego mieszkania zdążyły bezpiecznie opuścić budynek jeszcze przed nadejściem strażaków.

Na miejscu zdarzenia 16 drużyn straży pożarnej walczyło z niekontrolowanym ogniem. Według informacji dowódcy JRG, łącznie zaangażowano około 60 ratowników. Wśród nich były zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Jaworek, Szlachtowej, Szczawnicy, Krościenka nad Dunajcem czy Tylmanowej. Na miejsce skierowano również jednostkę OSP z dalekiego Kościeliska, która miała za zadanie napełnianie butli do aparatów tlenowych.