Niespodziewany atak na policję w gminie Szczawnica

59-letni obywatel z terenu gminy Szczawnica stanie przed sądem za napaść na funkcjonariuszy policji, do której doszło we własnym domu. Paradoksalnie, to on sam wezwał służby do swojego mieszkania, tłumacząc to strachem przed swoją małżonką. Sytuacja szybko jednak przekształciła się w nieprzewidziany scenariusz – mężczyzna, zamiast spodziewanej roli ofiary, zaczął atakować przybyłych mundurowych, używając między innymi gazu obezwładniającego.

Kiedy do sytuacji zaczęli interweniować policjanci, odpowiedź ze strony 59-latka była agresywna i przekraczała wszelkie granice. Nie tylko ignorował polecenia wydawane przez funkcjonariuszy, ale także zachowywał się wulgarnie i agresywnie. Szczytem jego bezwstydnej postawy było użycie gazu obezwładniającego skierowanego w stronę policjantów. W obronie przed nim musieli zastosować środki przymusu bezpośredniego.

Zaskakująco, wezwanie służb do jego miejsca zamieszkania wynikło z jego rzekomego strachu przed żoną. Początkowo wydawał się bezbronnym mężczyzną, jednak błyskawicznie przekształcił się w agresora, zmuszając funkcjonariuszy do podjęcia działań przymusu bezpośredniego celem jego zatrzymania.