Dlaczego warto odwiedzić Kraków w weekend majowy?

Kraków to miasto o długiej historii i niezwykłym dziedzictwie, zachwycające piękną architekturą i krajobrazami. Starówka miasta kusi wąskimi uliczkami, pięknymi sukiennicami i wyjątkowym Kościołem Mariackim.

W maju, kiedy pogoda zachęca do spacerów i zwiedzania ciekawych zabytków, warto wybrać się do Krakowa, aby poznać najciekawsze miejsca jednego z najstarszych miast w Polsce. Zobaczmy, dlaczego warto odwiedzić Kraków w weekend majowy.

Weekend majowy w Krakowie – bogata oferta historycznych zabytków

Kraków jest miastem, które słynie przede wszystkim ze swojej bogatej historii i pięknych budowli, które zachwycą oko każdego miłośnika architektury. Będąc w Krakowie, nie sposób pominąć Zamku Wawelskiego i ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego. Są to atrakcje stanowiące niejako znak rozpoznawczy miasta. Historyczne obiekty w Krakowie stanowią świetną inspirację dla pisarzy i innych artystów, którzy chętnie spędzają tam czas, aby tworzyć nowe dzieła.

Miłośnicy teatru i innych dziedzin kultury z pewnością też znajdą w Krakowie coś dla siebie. W weekend majowy turystów z pewnością zaskoczy oferta festiwali, galerii sztuki, kina czy teatru, zachęcając bogatym repertuarem. Nie sposób nie docenić także krakowskiej kuchni. Na Starym Rynku można kupić świeże krakowskie precelki a bogata oferta restauracji i kawiarni nęci pięknymi zapachami świeżo parzonej kawy i domowych obiadów.

Majówka w Krakowie – samochodem czy pociągiem?

Centrum Krakowa najlepiej zwiedzać pieszo. Jeżeli boisz się, że nie znajdziesz miejsca parkingowego dla swojego prywatnego pojazdu, możesz przyjechać na miejsce pociągiem lub skorzystać z oferty parking centrum Kraków od Interparking. Już od 85 zł przy rezerwacji online możesz zamówić stanowisko postojowe w pobliżu Zamku Wawelskiego. Dojazd na miejsce własnym samochodem jest z pewnością bardziej komfortowy, niż pociąg, zwłaszcza gdy podróżujesz z rodziną. Płatny parking w centrum Krakowa to z pewnością atrakcyjna alternatywa dla zatłoczonych parkingów darmowych.