Deptak spacerowy w Szczawnicy – co warto wiedzieć?

Szczawnica to miasto uzdrowiskowe, które położone jest na pograniczu między Beskidami Zachodnimi, a Pieninami. Miasto do zaoferowania ma bardzo dużo, ze względu na swój leczniczy charakter. Regeneracji i wypoczynkowi sprzyja z pewnością niewątpliwy urok miejscowości. Zwiedzanie Szczawnicy  powinniśmy rozpocząć od spaceru miejską promenadą wzdłuż potoku Grajcarek.

Deptak spacerowy w Szczawnicy

Deptak spacerowy w Szczawnicy to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na południu Polski. Deptak w mieście jest jednym z najdłuższych w Polsce. Ciągnie się przez 1800 metrów wzdłuż potoku Grajcarek i pośród pięknych widoków na Pieniny.

Spacer deptakiem w Szczawnicy rozpocząć możemy przy dolnej stacji kolejki na Palenicę. Jeśli nie chcemy spacerować, to możemy wybrać przejażdżkę rowerem, ponieważ promenada łączy się ze ścieżką pieszo-rowerową, którą możemy dojechać na Słowację.

Cały deptak w Szczawnicy to projekt przemyślany, gwarantujący duże bezpieczeństwo. Podzielony jest na trzy części, w skład których wchodzi ciąg jezdny, pieszy i rowerowy. Twórcy promenady w Szczawnicy stworzyli odpowiednią dla mieszkańców i turystów przestrzeń, która jest zarówno estetyczna, jak i funkcjonalna. Zaprojektowana została mała architektura, gdzie zobaczymy ławki, kosze na śmieci, ozdobne rośliny oraz piękne latarnie. Jest to doskonały przykład idealnego zagospodarowania terenu, który współgra z naturą.

Spacer deptakiem w Szczawnicy nadaje się idealnie do romantycznych spacerów. Klimat tworzy nie tylko rozciągający się krajobraz Pienin, ale również liczne pomosty i dźwięk płynącego potoku, który potrafi ukoić zmysły każdego turysty.