62-letni mężczyzna, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu i bez uprawnień, stracił swój pojazd

Mieszkaniec Nowego Targu w wieku 62 lat zdecydował się na nieodpowiedzialne działanie – kierowanie pojazdem marki Opel bez aktualnych uprawnień oraz będąc pod wpływem alkoholu. Został on zatrzymany przez funkcjonariuszy nowotarskiej drogówki. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało obecność 1,6 promila alkoholu we krwi mężczyzny. Mężczyzna, oprócz konsekwencji prawnych za popełnione przestępstwo i wykroczenie, musiał pożegnać się ze swoim samochodem, zgodnie z aktualnymi regulacjami prawnymi.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, dokonując kontroli drogowej na obszarze jednej z miejscowości gminy Nowy Targ, zatrzymali do sprawdzenia Opel, za którego kierownicą siedział wspomniany 62-latek. W toku kontroli, jak również po sprawdzeniu danych w systemie policyjnym, okazało się, że ten mężczyzna nie miał prawa prowadzić pojazdu z powodu braku odpowiednich uprawnień. Zgodnie z prawem, to wykroczenie niesie za sobą surowe konsekwencje. Problem 62-latka nie skończył się jednak na tym. Alkomat pokazał wynik 1,6 promila alkoholu we krwi kierowcy. Długoterminowy efekt tych działań to utrata przez mężczyznę jego pojazdu. Policjanci przetransportowali samochód na strzeżony parking.

Kierowca za swoje czyny będzie teraz musiał odpowiedzieć przed sądem. Za prowadzenie pojazdu bez praw jazdy grozi mu areszt, ograniczenie wolności lub grzywna w wysokości od 1 500 do nawet 30 tysięcy złotych. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. W obu sytuacjach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.