Uzdrowisko w Szczawnicy – w trosce o zdrowie i kondycję

Uczulenia na różne alergeny to w XXI wielu plaga cywilizacyjna. Każdy, kogo dotyczy ten problem i kto zmaga się z przykrymi objawami alergii, powinien odwiedzić Zakład Przyrodoleczniczy w Szczawnicy. To uzdrowisko, które swoją ofertę kieruje także do astmatyków, osób z innymi schorzeniami układu oddechowego oraz z przewlekłymi dolegliwościami laryngologicznymi.

Terapia i wypoczynek w uzdrowisku w Szczawnicy

Warto, aby na pobyt w kurorcie zdecydowali się także pacjenci ze zwyrodnieniami układu kostnego oraz wymagający rehabilitacji narządu ruchu. To także dobry wybór dla osób zmagających się z niedoborem składników mineralnych oraz doskonała propozycja na spędzenie urlopu dla tych, których problemem jest nadwaga czy zaburzenia gospodarki lipidowej. Uzdrowisko zlokalizowane jest w dolinie Grajcarka na prawym brzegu Dunajca, gdzie panuje specyficzny mikroklimat korzystny dla zdrowia człowieka, zwłaszcza obciążonego dolegliwościami pulmonologicznymi.

Pensjonariusze uzdrowiska mogą liczyć na bogatą gamę ponad czterdziestu zabiegów, wśród których znajdują się inhalacje, hydroterapia czy fizjoterapia, masaże, leczenie światłem, ciepłem oraz zimnem. Do dyspozycji gości kurortu jest Pijalnia Wód Mineralnych, które dzięki zawartości mikroelementów i soli mineralnych mogą poszczycić się właściwościami leczniczymi. Na tych kwaśnych wodach zawierających w składzie naturalny dwutlenek węgla, tak zwanych szczawach, opiera się prowadzona w uzdrowisku terapia. Wypoczynek w kurorcie to doskonałe połączenie sprzyjających dobrej kondycji organizmu zabiegów leczniczych z relaksem w pięknym otoczeniu szczawnickiej przyrody. W przerwie pomiędzy zabiegami warto ją podziwiać spacerując z kijkami do nordic walkingu.

One thought on “Uzdrowisko w Szczawnicy – w trosce o zdrowie i kondycję

Dodaj komentarz