Szczawnica: Sześć komitetów wyborczych gotowych do rywalizacji w nadchodzących wyborach

W nadchodzących wiosennych wyborach w malowniczej Szczawnicy, sześć różnych komitetów wyborczych zamierza konkurować o głosy lokalnych mieszkańców. Każdy z nich złożył stosowne zawiadomienie w Krajowym Biurze Wyborczym w Nowym Sączu, które jest odpowiedzialne za rejestrację kandydatów na terenie tej gminy. Na razie nie jest jeszcze pewne, czy każda z tych grup wystawi swojego kandydata do walki o stanowisko burmistrza.

Obecny burmistrz Szczawnicy, Grzegorz Niezgoda, podczas rozmowy w programie radiowym Słowo za Słowo nadawanym przez RDN Nowy Sącz, podkreślił swoje zamiary ubiegania się o kolejną kadencję.

Wyraził on przekonanie, że jego komitet jest dobrze przygotowany do wyborów – posiada radnych we wszystkich okręgach i ma zamiar zdobyć poparcie mieszkańców na kolejną kadencję. Niezgoda podkreślał, że zaangażowanie jego zespołu widoczne jest w planach inwestycyjnych na bieżący i przyszły rok, finansowanych ze środków pozyskanych jeszcze w obecnej kadencji.

Podkreślić należy, że oprócz tych sześciu komitetów wyborczych z Szczawnicy, listy kandydatów mogą zgłosić również partie polityczne i organizacje. Musiały one jednak zgłosić swoje zamiary do Państwowej Komisji Wyborczej najpóźniej do 12 lutego.