Realizacja inwestycji Polskiej Spółki Gazownictwa: Sześć gmin, w tym Szczawnica, uzyskały dostęp do gazu

Podane we wtorek informacje od Polskiej Spółki Gazownictwa potwierdziły zakończenie cennej inwestycji, której efektem jest zgazyfikowanie sześciu gmin. Wśród nich znalazła się Szczawnica, malownicza miejscowość położona w Małopolsce. Projekt ten, wart 91 milionów złotych, umożliwił przyłączenie do sieci gazowej ponad 6 tysięcy nowych odbiorców.

W rezultacie realizacji inwestycji mieszkańcy takich gmin jak Szczawnica, Słopnice, Kamienica, Łącko, Ochotnica Dolna i Krościenko nad Dunajcem mogą teraz korzystać z błękitnego paliwa. Całkowity koszt tego ambitnego projektu przekroczył 91 milionów złotych. Ciekawym faktem jest to, że blisko 24 miliony złotych na ten cel pochodziły z funduszy unijnych. Prace nad tym projektem rozpoczęto w 2018 roku.

Inwestycja była realizowana w trzech etapach. Dzięki niej powstało ponad 80 kilometrów nowych gazociągów oraz dwie stacje redukcyjno-pomiarowe. Dzięki tym działaniom udało się podłączyć około 700 nowych odbiorców, wśród których znajdują się takie duże jednostki jak hotele czy pensjonaty. Bez wątpienia miało to pozytywny wpływ na poprawę jakości powietrza w tym regionie.