Pieniński Park Narodowy – dlaczego tak wiele osób odwiedza to miejsce?

Turyści decydujący się na odwiedzenie tego parku narodowego powinny mieć na uwadze, że można to robić jedynie w ciągu dnia. Osoby pasjonujące się filmem i fotografią muszą pamiętać, że na obszarze tego miejsca nie można korzystać z drona.

Pieniński Park Narodowy – informacje organizacyjne ważne dla potencjalnych zwiedzających

Choć za samo wejście na obszar Pienińskiego Parku Narodowego nie trzeba uiszczać żadnej opłaty, odwiedzenie niektórych obiektów wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów. Galerie widokowe, które są dostępne jedynie w określonych miesiącach to dla osoby opłacającej bilet normalnych kwota rzędu 8-6 złotych. Warto pamiętać, że odradza się odwiedzanie takich obiektów w przypadku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych takich, jak burza.

Pieniński Park Narodowy – dlaczego jest to tak chętnie odwiedzane miejsce?

Park ten jest niezwykle chętnie odwiedzany z uwagi na bogactwo fauny i flory. Przemierzając szlaki turystyczne, można spodziewać się przyjemnych dla oka widoków. Do samej Szczawnicy, która również leży na terenie parku odwiedzający są transportowani za pomocą promu, co również jest ciekawym przeżyciem. Warto zaznaczyć, że spływ przełomem Dunajca jest jedną z największych atrakcji Pienińskiego Parku Narodowego. Aby skorzystać z tej możliwości, należy opłacić w przypadku biletu normalnego 5 złotych, a jeśli chodzi o osoby posiadające ulgi jedynie 3 złote. Na obszarze parku oprócz samej przyrody, można podziwiać również ruiny Zamku Czorsztyn.

Taka atrakcja z pewnością przypadnie do gustu osobom zainteresowanym historią. Dla osób preferujących jazdę na rowerze istnieje możliwość poruszania się po odpowiednich szlakach.

One thought on “Pieniński Park Narodowy – dlaczego tak wiele osób odwiedza to miejsce?

Dodaj komentarz