Mistrzostwa Polski w kajakarstwie górskim i klasycznym w Szczawnicy zakończone

W dniach 21-22 października 2023 roku, malownicza Szczawnica stała się areną zmagań kajakarzy podczas Mistrzostw Polski w zjeździe kajakowym i sprincie górskim. Było to ostatnie wydarzenie sezonu, podczas którego rozdano medale MP. W zawodach wzięli udział zawodnicy reprezentujący zarówno kajakarstwo górskie, jak i klasyczne.

Zawody łączyły w sobie dwa odmienne style pływania – slalom, charakterystyczny dla kajakarstwa górskiego, oraz płaski sprint, typowy dla kajakarstwa klasycznego. W Szczawnicy to właśnie reprezentanci kajakarstwa górskiego zdobyli większość medali. Wyjątek stanowił jednak konkurs zjazdu K-1 dla kobiet, gdzie całe podium zajęły zawodniczki specjalizujące się w płaskim pływaniu. Wszystkie one pochodzą z krakowskich klubów, a zwyciężczynią została Justyna Stelmach, reprezentantka Yacht Clubu.

Wśród zawodniczek najwięcej triumfów odniosła Aleksandra Stach z KKK Kraków. Zdobyła trzy złote medale, wygrywając zjazd w C-1 oraz sprint górski w K-1 i C-1. W tej ostatniej konkurencji rywalizacja była mniej liczna.

Podobnie rzecz miała się w konkurencji męskiej C-1, która cieszyła się mniejszą frekwencją niż K-1. Tu największe laury zgarnął Kacper Sztuba z AZS AWF Kraków, który zdobył dwa złote medale.