Dramatyczny wypadek podczas wycinki drzew. Mężczyzna trafił w ciężkim stanie do szpitala!

Do tragicznych wydarzeń doszło podczas sezonowej wycinki drzew nieopodal Orlicy w Pieninach. Traktor stoczył się ze zbocza i przygniótł 67-letniego mężczyznę. O jego życie walczą w szpitalu w Nowym Targu.

Do zdarzenia doszło podczas rutynowych czynności związanych z wycinką drzew w Pieninach. 67-letni mężczyzna na miejsce umówionej wycinki przyjechał na traktorze. Choć zaparkowany prawidłowo, z niewyjaśnionych przyczyn stoczył się z podjazdu i najechał na 67-letniego mężczyznę. Udało mu się jednak zadzwonić na numer alarmowy i zgłosić wypadek.

Teren na jakim się znajdował, był trudno dostępny, więc jako pierwsi na miejscu zdarzenia zjawili się ratownicy z GOPR. Udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i wspólnie czekali na przylot helikoptera z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyznę błyskawicznie zawieziono do szpitala w Nowym Targu.

Policja na miejsce zdarzenia również dotarła przy pomocy GOPR. Funkcjonariusze policji dokonali oględzin miejsca i sporządzili niezbędną dokumentację. Nieoficjalnie wiadomo, że poszkodowany traktorzysta był trzeźwy.