Wiktoria – pierwszy noworodek 2024 roku z Nowego Sącza i Małopolski, otrzymuje prezenty

Wiktoria, niewielka mieszkanka Brzeznej, ma zaszczyt być pierwszą osobą, która urodziła się w Nowym Sączu w obecnym roku. Zaskakująco, okazało się również, że jest ona pierwszą Małopolanką urodzoną w roku 2024. Powiązane z tym faktem, parę dni temu otrzymała ona wiele prezentów, wliczając w to czek o wartości 5 tysięcy złotych.

Młoda Wiktoria jest drugim potomkiem pani Eweliny i pana Pawła, rezydujących w Brzeznej w gminie Podegrodzie. Przywitała świat w momencie kiedy na niebie nad Nowym Sączem rozświetlały się sylwestrowe fajerwerki – dokładnie minutę po północy 1 stycznia 2024 roku w szpitalu Medikor. Dzięki temu zdobyła tytuł pierwszej Małopolanki urodzonej w tym roku. Jej długość wynosiła 54 centymetry, a waga oscylowała na poziomie 3,254 kg.

„Gwiazda nocy sylwestrowej” – to określenie jakim obdarowali Wiktorię pracownicy szpitala. Dziewczynka zdrowo przytyła i co najważniejsze, jest w pełni zdrowa, co napełnia dumą jej rodziców – takie informacje przekazali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Małopolski.