Nagrody dla laureatów powiatowych eliminacji 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego wręczone przez starostę nowosądeckiego

Starosta Nowosądecki, Marek Kwiatkowski, miał zaszczyt wręczyć nagrody osobom, które wyróżniły się podczas eliminacji powiatowych 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Bursie Szkolnej w Starym Sączu. W ceremonii brała udział także Justyna Tokarczyk, pełniąca funkcję sekretarza Powiatu.

Wśród obecnych na ceremonii gości znalazła się również Bożena Mynarek, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. To ona miała okazję obserwować zdolności recytatorskie uczestników konkursu.

Liczba uczestników konkursu wyniosła 15 osób. W kategorii młodzieży szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zapewniła sobie Klara Słowik, reprezentująca Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu. Drugie miejsce na podium przypadło Reginie Tomaszek z Zespołu Szkół w Łącku. Trzecią lokatę wywalczyła Patrycja Szczepaniak, również uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu.

Za swoje występy w konkursie wyróżnienia otrzymały także Oliwia Orłowska z Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu, Martyna Chryczyk reprezentująca Bursę Szkolną oraz Magdalena Piks z Zespołu Szkół w Łącku.