Godna postawa nastolatków, którzy pomogli okradzionej kobiecie – uznania nie szczędzi szef sądeckiej policji

W naszych czasach, gdzie obojętność na los innych jest na porządku dziennym, pochwała i uznanie wyrażone przez insp. dr. Krzysztofa Dymurę, mają ogromne znaczenie – podkreślał on, wręczając list gratulacyjny uczniom Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej. Adrian i Łukasz, dwaj młodzi mężczyźni, bez wahania ruszyli na pomoc kobiecie, której rzeczy zostały skradzione. Namierzyli złodzieja, odzyskali plecak i oddali go prawowitej właścicielce. Za ten gest obydwaj nastolatkowie zostali uhonorowani przez szefa policji w Nowym Sączu.

Incydent, który ukazał wzorową postawę młodych ludzi, miał miejsce 2 listopada. Gdy wracali do swojej szkoły, usłyszeli głośny krzyk kobiety, która twierdziła, że padła ofiarą kradzieży. Adrian i Łukasz nie zastanawiali się ani chwili – ruszyli w pogoń za złodziejem, odzyskali skradziony plecak i oddali go kobiecie.

Szef policji w Nowym Sączu pełen uznania dla młodych bohaterów, podczas wręczania listu gratulacyjnego podkreślił, że „w świecie, gdzie zbyt często jesteśmy obojętni na los innych, postawa zaprezentowana przez tych nastolatków jest godna pochwały i powinna służyć za inspirację dla innych”.